fbpx

Kiekvienas, net ir trumpiausias mūsų ritualas prasideda žvakės uždegimu, smilkalo pasmilkinimu. Šis veiksmas tarsi sukuria slenkstį, pro kurį praėjus, įžengi į savo susikurtą ramią vietą. Šioje erdvėje mūsų laukia kakava ir praktikos, kokybiškas laikas sau.

Šiuo metu smilkalų pasirinkimas itin didelis. Kaip nepasiklysti aromatų pasirinkime? Kokie smilkalai yra tinkamiausi kakavos ritualuose?

Smilkalai gali padėti:

  • Nusiraminti ir atsipalaiduoti
  • Sumažinti nerimą
  • Sustiprinti meditacijos praktikas
  • Paskatinti kūrybiškumą ir naujas idėjas
  • Padidinti koncentraciją
  • Išvalyti erdvę

Kriterijai, į kuriuos mes atsižvelgiame rinkadiesi smilkalus prie kakavos

–       Rekomenduojama naudoti grynus, aiškius kvapus, kurie palaipsniui gali sukelti asociacijas ir padėti lengviau įeiti į tam tikras būsenas. Kakavos ceremonijose tinkamiausiai solo smilkalai, pvz. tik Palo Santo ar tik Mira. Minimalūs deriniai taip pat galimi, tačiau rekomenduojame, kad mišinyje būtų ne daugiau 2 sudedamųjų dalių.

–       Jei pavyksta patiems užsiauginti smilkstančių augalų, visada smagu ritualą pradėti savo paties surištu, naturaliu smilkalu. Jis gali priminti mūsų laiką gamtoje, kai braidžiojome po pievą, ar kai su meile prižiūrėjome savo prieskonių sodelį, o galbūt gavome kažko kito rankomis išglostytą smilkstančią „šluotelę“?

Kakava – aromatingas gėrimas. Vien pasiruošus šį gėrimą, aromatas pripildo visą kambarį. Platus smilkalo aromatų spektras gali užgožti šokoladinius kvapus, o kakavos ceremonijoje šis aromaterapijos kriterijus itin svarbu. Juk ne be reikalo kakavos dvelksmas naudojamas ir aromaterapijoje kaip galintis praskaidrinti nuotaiką, sukelti pozityvumo energiją. Nepraleiskime progos išjausti visus kakavos aromatus, o smilkalus naudokime kaip prieskonius – nedaug, lengvus, su kuo mažiau sudedamųjų dalių.

Smilkalus rekomenduojama smilkyti trumpai, vos kelias minutes. Netgi šiek tiek išvėdinti patalpą po smilkinimo. Nors ir mistiškai atrodo skęsti smilkalų dūmuose, tačiau sveikata, kur kas svarbiau.

Kokius kvapus rekomenduojame?

Apie smilkalų formą, gamybos būdą (ar lazdelės, ar „šluotelės“) šioje vietoje nekalbame. Daugiau koncentruojamės į aromatus ir jų energetines savybes.

Sakoma, kad Baltasis Kopalas labiausiai tinkantis aromatas kakavos ceremonijose. Jau prieš tūkstančius metų kopalą Majai kartu su kakava dievams siūlė kaip vieną vertingiausių turtų. Kakava ir kopalas buvo svarbiausi ingredientai bet kurioje ceremonijoje. Kopalas – tai derva, kuri smilkoma siekiant energetinės apsaugos, apsivalymo. Jis naudojamas prieš pokyčių etapą. Kaip ir kakava, ši derva buvo naudojama „perėjimo“ ritualuose, ženklinant naują ribą, po kurios „kelio atgal nebėra“. Tai pozityvius pokyčius skatinantis praktikų elementas. Aromatas žadina ryžtą veikti, energingumą, drąsą. Ir šiandien kopalas vis dar naudojamas šamanų ceremonijose, siekiant energetinės apsaugos bei apsivalymo. Baltasis kopalas pasižymi sodriu, saldžiu pušų kvapu.

Kakavos ceremonijose rekomenduojame ir daugelio pamėgtą Palo Santo. Šis aromatas pasižymi saldžiu ir sodriu kvapu. Jis tarsi „pasaldina“ kakavos aromatą. Šiems susimaišius galima pajusti ryškesnius lauko gėlių aromatus, užuominas į pienišką šokoladą, netgi kokosą. Kakava ir Palo Santo kartu tikrai veikia ypatingai – susidaro netikėtai malonūs aromatai. Dažnai minima, kad Palo Santo naudojamas kaip stresą galintis sumažinti aromatas. Taip pat jis turi valančių savybių, todėl norint išvalyti erdvę nuo neigiamų minčių, visada pasmilkoma Palo Santo. Taip pat jei jaučiate, kad galva pilna jus trikdančių minčių, smilkydami Palo Santo turėkite intenciją „Švarių minčių“, „Aiškumo“, „Skaidrumo“. Būtent aiškumas ir veda į ramybę, kurią Palo Santo gali padovanoti.

Dažnai Palo Santo yra derinamas su Baltuoju Šalaviju. Nors tai buvo Šiaurės Amerikos indėnų pamėgtas ir ritualuose naudotas augalas, tačiau energetinis poveikis panašus kaip ir Palo Santo – apsivalymas, apsauga nuo neigiamų energijų. Naudodami kartu su Palo Santo, sukuriame stiprią valomąją ir apsauginę energiją, kurioje rimsta mintys, pajuntame saugumą ir harmoniją mintyse. Baltasis Šalavijas pasižymi labai aromatingu ir dervingu kvapu, kuris suteikia daugiau galimybių susikaupti ir lengviau atsipalaiduoti.

Dažnai religiniuose tekstuose sutinkamas aromatas – Mira. Jis labiausiai minimas kai kalbama apie ryšį su dieviškumu, kai norima pajusti jungtį su savyje esančia intuicija, pakylėjimu. Tai kelianti į viršų, netgi šiek tiek iškilminga energija, kuri apvalo mūsų intencijas, pakylėja galvojimui apie aukštesnes vertybes, suteikia drąsos gyventi pagal savo tiesą. Miros derva pasižymi šiltu, aštriu balzamiko kvapu, kuris sustiprina meditacijos poveikį, padeda išlaikyti koncentraciją.

Tai nedidelė dalis svarbiausių aromatų. Jų deriniai veikia vienas kitą papildančiai, sukurdami skirtingas nuotaikas jūsų kakavos ceremonijoms. Ilgainiui pajusite kurie smilkalai jums tinkamiausi, kokie pojūčiai kyla ritualo metu. Dažniausiai mus traukia tai, ko mums ir reikia.

Visi minėti smilkalai ir daugiau jų kombinacijų galite rasti mūsų el. parduotuvėje: https://www.gyvakakava.lt/parduotuve/priedai/smilkalai/

Smilkalus rekomenduojama smilkyti trumpai, vos kelias minutes. Netgi šiek tiek išvėdinti patalpą po smilkinimo. Nors ir mistiškai atrodo skęsti smilkalų dūmuose, tačiau sveikata, kur kas svarbiau.