D.U.K

Dažniausiai užduodami klausimai apie rūšinę kakavą

Pirkimas

Kaip vyksta apmokėjimas už produktus?

Viskas vyksta per PaySera mokėjimų sistemą. Gyvakakava.lt nemato ir nekaupia jokių mokėtojo banko detalių.

Ar pristatome produktus į kitas šalis?

Taip, pristatome. Dėl to kreipti laišku info@gyvakakava.lt nurodant produktu pavadinimą, kiekį ir šalį.

Ką daryti jei nepavyksta sėkmingai atlikti pirkimo el. parduotuvėje?

Iškilus bet kokiems nesklandumams visada rašykite info@gyvakakava.lt 

Vartojimas

Kaip geriausia laikyti kakavą?

Geriausia laikyti uždaroje pakuotėje ar indelyje, vėsioje vietoje, tam kad ilgiau išlaikytumėt kakavos aromatą ir šviežumą.

Kokiais kiekais galima vartoti kakavą?

Visada pradėkite nuo vidutinės ar mažos dozės 10-20 gramų, tada stebėkite savo savijautą. Vidutinis kasdienis kiekis yra 30 g per dieną arba vienam puodeliui. Ceremoninė dozė (dvasinėms praktikoms) yra 50 g. Tokį stiprų kakavos puodelį gerkite per du kartus – pusę puodelio ir už 30 min. – kitą pusę.

Iš kur atkeliauja mūsų kakava?

Mūsų kakava atkeliauja iš mažo kakavos ūkio esančio Salvadore, Vidurio Amerikoje. Ūkininko šeima tiesiogiai tiekia kakavą. Taip tiekimo grandis tampa trumpa, todėl galime pasiūlyti geras kainas. Ir tuo pačiu visi esantys tiekimo grandyje gauna sąžiningą atlygį.

Ar čia milteliai ar yra kakavos sviesto?

Mūsų siūloma kakavos pasta yra sudaryta iš kakavos pupelių jas sumalant, nieko daugiau nepridėta. Joje natūraliai yra 50% sviesto ir 50% kakavos skaidulų. Tuo tarpu kakavos milteliai yra išspaudžiami iš kakavos pastos. Norint pasigardžiuoti tikru kakavos gėrimu, patariame gamintis jį iš kakavos pastos.

Ar gali kakavą gerti nėščios ar žindančios moterys?

Taip gali. Patariame pradėti mažu kiekiu (5 ar 10 g kakavos puodeliui). Nėščios ir žindančios moterys gali pačios jausti ko reikia jų organizmams geriau nei bet kas kitas.

Ar galima kakavą gerti prieš sportą?

Taip galima. Iki 30 g kakavos vienam puodeliui, 30 min iki sporto. Kakava gali suteikti motyvacijos sportuoti.

Ar kakavą gali gerti maži vaikai?

Taip, gali. Iki 10 g vienam dideliam kiekiui vandens ar augalinio pieno. Patariame pratinti prie gurmaniško skonio palengva, įdėti vanilės, kitų prieskonių.

Ar gyvakakava.lt kakavą galima duoti augintiniams?

Dėmesio, jokiu būdu neduokite kakavos gėrimo augintiniams.

Su kuo derinti kakavą?

Galima derinti su vaisiais, riešutais, prieskoniais ir kitais augaliniais maisto produktais. Rekomenduojama neskiesti kakavos su karvės ir sojos pienu, nes pastarieji gali blokuoti kakavos medžiagų įsisavinimą. Nenaudoti kakavos kepiniuose, nes aukšta temperatūra sudegins kakavos skonį ir savybes.

Kas yra ceremoninė kakava?

Visą rūšinę kakavą galima naudoti kakavos ceremonijoms. Tačiau mes ypatingą dėmesį skiriame etiškai užaugintai kakavai, skatiname skaidrią rinką, kur augintojai gauna sąžiningus atlyginimus. Mums tai svarbu vėliau kakavą siūlant kaip ritualų dalį. Ceremoninę kakavą galime vadinti ir kakavą, kuri turi stiprų „energetinį poveikį“. Tokiam poveikiui išmatuoti nėra objektyvių savybių ar charakteristikų, tiesiog galima pajausti ar kakava yra energinga ar ne. Kiekvienas žmogus yra skirtingas ir pojūčiai gali būti skirtingi.